| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Acum 2 ore totul mergea bine, acum nu mai am internet, iar beculetul acela care arata daca ai internet de la router este stins. Daca nu aveam internet era portocaliu dar acum este stins.
Oare este de la furnizor?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu neaparat, poate fi de pe holul blocului din casetă o fi sarit siguranta de la un șoc de tensiune, cablu ai? Vezi intreaba vecinii ei au internet? Ca nu cred ca se lucreaza duminica dar daca nici maine nu revine internetul suni la firma unde ai contract banuiesc ca rcs nu? si faci o sesizare sa vina băietii sa verifice ei de unde vine defectiunea, ca in caseta aceea numai cei de la firma au dreptul sa umble. Dar acum de pe ce ai scris pe TPU daca nu ai net.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, ai internet? Sa remediat defectiunea? De unde era?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai avem internet, vine sfârsitul lumii mai mult ca sigur. Singe-l si aprinde-l din nou. Verifică toate cablurile, dacă tot nu îşi revine sună ei ( de la cine ai internet).

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca nu am incercat asta de 10-20 de ori si tot nu mergea.
In fine, a revenit pe la 5.