| Cezar3403 a întrebat:

AJUTOR! Am incercat sa-mi instalez pe Laptop si LinuxMint cu Unetbootin(cred ca asa se scrie). Am urmat un tutorial. Am facut ce trebuia, dar la obtiunea de Boot apare Doar LinuxMint(am mai incercat si am dat fail, nu am sters OS-ul) si Unetbootin. PROBLEMA: NU merge nimic. Si nu mai pot sa intru in Windows, nu mai apare ca obtiune de boot.
Tutorial-ul a fost : Cum sa instalati Ubuntu fara CD sau Stick.
Va rog, ajutati-ma! Cum intru in Windows? Aveam multe lucruri, nu neaparat poze, dar aveam server-e si nu le-am mai facut backup. Plus ca era Windows 10 licentiat(Preinstalat-Nu am CD).

Dau Funda, nu se pune problema. Doar... Ajutati-ma.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai instalat pe acelasi hdd cu windows-ul?

| Claudiu_Dănuţă_1992 a răspuns:

Ce versiune de grub ai?
Aveai mai multe Partitii pe hard in momentul instalarii?

| Cezar3403 explică:

Http://videotutorial.ro/......-bootabil/

M-am oprit in momentul cand s-a dat primul restart, cand trebuia sa aleg Unetbootin in acel Bootloader. Am dat enter, dar mi-a dat eroare. Si nu mai aparea varianta WINDOWS.