| beatricelbd a întrebat:

Ajutor.....imprimanta nu-mi mai merge, nu stiu de ce.O am din mai si nu am folosit-o toata vara. Oare e posibil sa se uscat tusul? cand am incercat sa imprim un document nu-mi lua foile.Mentionez ca e Canon MP495 Series Printer.Ce pot face? Va rog...AAA..si acolo unde imi apare numarul foilor imi apare un E.Ce sa fac? Va rooog

3 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Daca apare E inseamna ca nu iti mai vede cartusul, ceea ce inseamna ca s-a uscat tusul. Trebuie sa iti cumperi alt cartus si sa ai grija sa scoti macar o data la doua saptamani o foaie la imprimanta pentru a evita uscarea tusului.

| beatricelbd explică (pentru Amilik):

Si cu tusul vechi nu mai pot face nimic? Si de unde stiu ca si tusul color si cel negru s-a uscat?

| Amilik a răspuns (pentru beatricelbd):

Daca s-a uscat unul s-a uscat si celalalt. E destul de logic. Poti incerca sa incalzesti cartusul cu uscatorul de par, apoi sa icerci sa scoti la imprimanta cat cartusul este cald. Totusi nu iti imagina ca vei scoate multe pagini. :p