| MDE94 a întrebat:

Am 2 windows-uri pe aceeasi partitie. Unul este windows 7 si unul este xp. Cum pot sterge XP-ul? am incercat pur si simplu sa-i dau delete dar dupa cateva secunde imi da crash si imi apare acel blue screen, apoi se repara windowsul singur si iar merge. Exista vreo solutie in afara de formatare? ocupa spatiu si ma cam enerveaza,

Răspuns Câştigător
| BDoruAndrei a răspuns:

Păi așa am avut și eu! Dar eu am avut 2 Xp-uri! A trebuit să reinstalez tot! Windowsul! Am șters din imaginea de creare a partițiilor tot! Dai DELETE PARTITION și apoi creezi altele! Nu uita, trebuie șters si a 2-a partiție cum ar fi Disk Local D, dacă ai așa ceva! Va trebuie formatat tot calculatorul! Altă soluție în afară de formatare HardDisk nu cunosc! Ți se poate strica și mai rău calculatoru cu 2 windows-uri, mai ales că sunt diferite!

4 răspunsuri:
| PisicMic19 a răspuns:

Si cum alegi unde vrei sa buteze?

| MDE94 explică (pentru PisicMic19):

Din sageti, dau windows 7 sau xp, am facut totusi cum a zis Hacker21, si acum am decis sa sterg pe bucati din fostul windows si vad ca merge

| PisicMic19 a răspuns (pentru MDE94):

Tot la curatenie generala ajungi cu el.Eu zic sa salvezi ce ai important si sa faci rinduiala in el =formatare si gata cum zice si Hacker21 eu il propun pe el pentru funda

| MDE94 explică (pentru PisicMic19):

Pana la urma am ajuns la formatare