| Camper123 a întrebat:

Am 4gb ram sa mai adaug inca 8gb ca sa fac 12gb sau sa adaug inca 4gb ca sa fac 8gb pentru gaming.

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Salut, daca stii ca nu ti-ar ajunge 8 gb, in sensul ca poate te ocupi si cu editare/creare video, audio etc, atunci iti recomand sa mai pui inca 8 ca sa ai 12 gb.
Problema e sa iti cumperi aceias ram din punct de vedere al frecventei, ddr, si sa stii daca placa ta de baza suporta sa pui pe ea 8-12 gb.
Si apropo in general 8 gb ram iti cam ajung pentru orice joc, nu stiu daca sunt maxim 10 jocuri la ora actuala sa ceara sa ai minim 8 gb ram.