| Chis_Roli_1998 a întrebat:

Am o intrebare, am un pc cu setup de gaming si m-am uitat la specificatii si imi arata 12gb ram dar am disponibil numai 8gb de ram ce sa fac, am windows 10 creators update. Am incercat metodele de pe net dar nu m-au ajutat adica aia cu msconfig. Daca cineva ma poate ajuta apreciez. Multumesc!

12 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate nu ai windows pe 64 de biti. nu ai specificat. eu iti recomand sa instalezi windows 7 pe 64 biti, ca este mai bun pentru gamming.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru octav005):

Boss daca nu avea pe 64 de bit nu mai avea cei 8 gb de ram vizibili, matematica duhh.

| octav005 a răspuns (pentru Stefancalin1997):

Pai vizibil cand ii ai in mana, cand stii ca i-ai cumparat si pe o placuta scrie 4 si pe cealalta 4, eu stiu ca am 8, dar in pC imi arata 6. dar o fii reali cei 4 cu 4? ASTA E INTREBAREA INTREBATOARE?

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru octav005):

N-am inteles nimic din ce ai spus, esti prost, data viitoare mai scrie si tu sa inteleaga tot neamul, am scris ca nu avea cum pe 64 bit ca nu vede mai mult de 3, 3 gb de ram doar in cazul in care are cpu de 32 bit, boamba ce esti.

| DavidoffUser a răspuns:

Nu mai intrebati probleme de IT fara specs ca am repetat pana am prostit si eu.
Da-le si dupa vedem ce si cum.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Paidin 12 gb de ram daca ai 8 gb disponibili inseamna ca ai placa video integrata, 4g de ram pentru o placa video integrata e cam mullt, la 8gb de ram merge 1gb pe integrata, la 12 gb mere 1, 5 gb de ram sau de preferat 2 gb, asta e problema ta.

| Chis_Roli_1998 explică (pentru Stefancalin1997):

Nu am niciun fel de placa video integrata.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Chis_Roli_1998):

Pai atunci dai in msconfig si seteaza ram-ul daca nu iti merge cand dai restart si tot 8 gb de ram iti apare ai placa video integrata sau poate tu ai dedicata dar e aleasa cea integrata.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Frate nici nu stiu cum de ai cont la cat de incult esti.

| octav005 a răspuns (pentru Stefancalin1997):

Fii tu desteptul prostiilor si eu sa fiu prostul desteptiilor.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru octav005):

E cu un singur i, se vede ca esti prost.

| octav005 a răspuns (pentru Stefancalin1997):

Deci am avut dreptate cand am zis ca esti cel mai destept dintre prosti.