| MasterGamer1995 a întrebat:

Am Adobe photoshop CS6 vreau sa fac un banner.Cum selectez sa vad dimensiunea bannerului? Multi zic ca e CTRL+H dar pentru mine nu merge am versiunea 32bit.
Si de unde pot gasi imagini pentru banner?(cu minecraft) ceva gen o padure...

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Dimensiunea ti-o alegi inainte nene, cand te apuci sa faci bannerul, nu dupa?

| MasterGamer1995 explică (pentru K0sti):

Liniile de ghid big grin imi cer scuze...Liniile de ghid mi-am dat seama ca trebuie sa le fac eu, cu rigla.Dar cum fac liniile de ghid(adica cum imi dau seama cum sa le trag) si cum fac sa le pastrez ca a doua oara nu le mai pot deschide. Scuze de repetitii...

| K0sti a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Inca o data, dimensiunea bannerului ti-o alegi la inceput, nu te intereseaza nicio linie de ghid! Spui cat vrei sa aiba, de exemplu 728x90, e o dimensiune standard de banner! Si asta e!