| Takvmi a întrebat:

Am auzit ca internetul din caminele studentesti este oribil de incet si restrictionat (eu unul sunt obianuit cu 500mb/s).Se poate trage internet la camin separat in camera? Adica de exemplu sa imi fac un abonament la telekom/upc pentru internet prin fir in camera de camin, caminul Tudor Vladimirescu din Iasi.

Răspuns Câştigător
| MarianM009 a răspuns:

Nu se poate trage cablu. Cea mai buna varianta cu net nelimitat este la Idilis. Iti da un router cu cartela 4g. Fac download cu 4-7mb/s (daca pun cablu din router in laptop) iar pe wifi merge cu 3-4mb.
Platesti 95lei/luna dar macar ai net decent, nelimitat si nerestrictionat.
OBS: 4 jucatori de DOTA pot sa joace simultan conectati la router. Daca intra si al 5-lea o sa aiba lag.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-ti cumperi antena de WiFi. Sau sa-ti iei un stick si un router. Nu-ti va trage nimeni cablu numai pentru tine si nu te va lasa administratorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.Pentru ca nu esti cu domiciliul stabil acolo. Poti insa sa tragi un internet fix de la Orange care are viteza destul de buna. Ai 100 deGiga trafic. Ti se da un router cu sim de internet si parola.

| Takvmi explică (pentru anonim_4396):

Eu consum 80GB pe luna doar cu YouTube.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Takvmi):

Asta e. Nu mai esti acasa, iti mai restrictionezi si tu poftele. happy