| Florin199221 a întrebat:

Am avut instalat windows 8 relace preview pe o partitie separata.
Dupa o vreme am formatat partita, pentru ca nu mai aveam nevoie de windowsul ala, ramanand cu win 7.
Problema mea este ca inainte sa porneasca windowsul, inca imi apare sa imi selectez OS-ul. Stie cineva cum sa scot windows 8 RP sa imi mai apara la inceput si sa mi se logheze direct pe win 7?

Răspuns Câştigător
| Oceanborn a răspuns:

START -> run -> msconfig
Mergi in sectiunea Boot si sterge de acolo windows 8 RP

3 răspunsuri:
| marian23213234 a răspuns:

Reinstaleaza win7 sau ce windows vrei tu din nou din bios de oare ce el trebuie formatat.

| Florin199221 explică (pentru marian23213234):

Nu pot sa-l formatez..pentru ca am prea multe softuri instalate pe 7.
Chiar nu se poate altfel?

| marian23213234 a răspuns:

Poti sa incerci sa iti cumperi un hdd extern si softurile care le ai pe windows le pui pe hdd si iti raman salvate.