| dianainsta01 a întrebat:

Am avut un accident cu acetona care s-a varsat pe laptop. el are inchis si a cazut cam jumatate de sticluta pe capac si initial nu credeam ca a patit ceva. ar acum cand l-am deschis am vazut ca efectiv s-a topit plasticul din partea de jos a ecranului, pe o suprafata de 10 cm asa. efectiv s-a albit si crapat, dar din fericire laptopul merge perfect.

Credeti ca in timp ar putea afecta circuitele acea acetona? sau e posibil sa fi ajuns si la baterie?

1 răspuns:
| sori88 a răspuns:

Daca nu a afectat pana acuma, nu o sa se mai intample nimica acetona se evapora repede