| anonim_4396 a întrebat:

Am avut windows genuine
mi-am reinstalat windowsul
de proasta am pus on la windows updates
cand am aprins calc. mi-a venit acel mesaj (next next finish...bla bla bla)
deocamdata nu am nimic si am pus off la windows updates
3 intrebari :
la urmatoarea accesare a windowsului mi se va aprinde genuine?
daca am pus off la windows updates voi primi multi virusi?
daca voi avea cum sa scap de genuine?
ajutati-ma va rog
imi vine sa ma trag de maciuca! I don't want to see
plzzz help me
raspunsul care ma lamureste primeste funda big grin

Răspuns Câştigător
| byka23 a răspuns:

Acest update se numeste "Windows Genuine Advantage (WGA)" si daca aveti automatic updates pe on, sigur l-ati instalat fara sa stiti.

Odata instalat, va tot bate la cap cu nu stiu ce avatanje, ideea fiind sa va cumparati o licenta. Ei bine, ca sa scapati de toate problemele fara a da bani pe un windows nou, iata ce trebuie sa faceti :

Intrati in :

1. C>Windows>System32 si se dau rename la fisierele: WgaLogon. dll si WgaTray. exe de exemplu Wy. dll si Wz. exe moment in care ele nu mai pot opera.
2. C>Documents and Settings>All Users>Application Data>Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage)
3. Restart Pa, pa

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

Looseri că-şi protejează proprietatea? Dacă ar fura cineva ţiţei de pe pământul tău ţi-ar conveni? Recunosc că nici eu nu îl am original, la salariile româneşti greu să-ţi permiţi dar măcar eu nu fac gură, ăcar de atâta lucru mi-e jenă.
De ce ai lăsat updates activat după ce ai reinstalat? De deşteaptă ce eşti. Oricum, nici nu era nevoie să schimbi windows-ul că sunt softuri care-ţi scot aia cu genuine dar nu ai ştiut. Dacă nu ai apucat să faci faza cu "next, next" adică nu ai instalat efectiv programul ăla nu-ţi va apărea genuine dar fereastra cu "next" o să fie acolo mereu.
Am eu softul care scoate tot. Pe privat dacă-l vrei.