| anonim_4396 a întrebat:

Am Win7 am avut acei "Genuine" si am scapat de ei cu RemoveWAT, acum imi tot zice "New Updates Are Avaible" care sunt tot genuine, cred, adica cum sa scap de acel mesaj, care este in bara de start, in colt, nu cand pornesc pc-ul, ar trebui sa ii fac pe plac si sa fac updatarile, si apoi sa folosesc din nou RemoveWAT? Sau aveti alta solutie sa scap de mesajul acela?
Si sa nu incepeti:
Cumparati Windows.
Da nu ai bani de Windows?
Sau ceva de genu...

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Atata vreme cat nu-i faci update-urile,il tii degeaba. Un Windows,ca sa mearga la parametri normali,are nevoie de update-uri. Bineinteles,poti seta sa nu mai primesti astfel de mesaje. Nu este indicat, dar ca sa le opresti, intri in Control Panel>System & Security>La Windows Update alegi Turn automatic updateing on or off (selectezi off).

| anonim_4396 explică (pentru JustCosmin):

Ok,cum zici tu,dar ai vazut cate rahaturi de update-uri sunt pe acolo? Nu e nimic de folos,daca vreau sa imi mearga mai repede,sau sa ma joc unele jocuri,bag in el placi si placute,pana nu mai suporta,si cumpar altu.Dar, cum crezi tu, ti-am dat funda pentru ca ai cel mai detaliat raspuns.

| Dezinteres a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar nu ai despre ce vorbesti.

5 răspunsuri:
| Dezinteres a răspuns:

Niciodata cand faci update sa nu lasi sa se instaleze "KB971033".

| AlexCrb a răspuns:

Da click dreapta pe My Computer (din bara de start) si selecteaza "Proprietati". Cauta pe acolo Automatic Updates si seteaza-le pe OFF. Apoi da un restart si vezi daca mai apare. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa nu mai ai probleme opteaza la Windows Update pentru optiunea- notify my but dont...; Asa o sa poti selecta tu ce update-uri vrei sa faci.