Întrebare recomandată | Mariya5 a întrebat:

Am browser Mozilla Firefox si cand dau sa deschid fila noua mi se deschide cu "Internet Search" cum pot face sa imi apara google sau alt ceva?
Mentionez ca nu e vorba de homepage care apare cand deschid browserul ci de filele suplimentare pe care le deschid.

Răspuns Câştigător
| Paull18 a răspuns:

Salut. du-te la Unelte>Optiuni>General si acolo ai pagina de start schimba pe google.ro, apoi du-te si dezinstaleaza toate toolbarurile care le ai in pc.

25 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie dezinstalata extensia din browser. Intra in Unelte ->Suplimente ->Extensii ->aici spune-mi ce extensii ai instalate. Mai intra si la -> Module ->la fel, spune-mi ce ai acolo.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Mariya5 explică (pentru neluL):

La extensii e gol si la Module am Java si tot felul, le-am dezactivat pe toate si tot asa apare la fila.

| neluL a răspuns (pentru Mariya5):

Poti sa-mi faci un print screen la browser? Toolbaruri ai instalate in browser?

| neluL a răspuns (pentru Mariya5):

Dezactiveaza toate toolbarurile din browser! Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati) Aici cauti toate aplicatiile care contin cuvantul TOOLBAR si click dreapta pe ele ->Uninstall sau Delete. Daca nu te descurci poti sa-mi faci un print de acolo si iti spun eu ce sa dezinstalezi.(incarca pozele aici http://imgur.com/ ) Inchide browserul la dezinstalarea toolbarurilor.

| Mariya5 explică (pentru neluL):

Am dezinstalat toate toolbar-urile si tot asa aparare: http://img203.imageshack.us/img203/6914/35603961.png nu mi se incarca pe imgur.com

| Λndrei a răspuns (pentru neluL):

Nelu ce probleme are ca eu nu inteleg nimic...

| neluL a răspuns (pentru Mariya5):

Dezinstaleaza si toolbarul ala cu -> Search -> utorr3nt.Este ultimul toolbar si apoi intra la Vizualizare ->te duci cu mouse-ul pe -> Bara de unelte si lasi bifate doar -> Bara meniului si Bara de navigare -> restul debifezi.
Acum intra in Unelte ->Optiuni -> si in dreptul la -> Pagina de start scrie -> http://www.google.ro/ si apoi click OK.
Si tot la Unelte -> Optiuni -> in tabul -> File (al doilea de sus) bifeaza -> Deschide ferestrele noi in file -> click OK.

| neluL a răspuns (pentru Λndrei):

Problema este ca nu i se deschide Google in tab nou.

| Λndrei a răspuns (pentru neluL):

Pai sa-si instaleze ce i-am dat eu si gata...

| Kattan a răspuns:

Uninstall si reinstall Mozilla.

| Λndrei a răspuns:

Ca sa faci acest lucru ai putea sa-ti instalez acest add-on https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/new-tab-homepage/
Este simplu! Si-ti va adauga google in fiecare tab pe care-l deschizi!

| Ivanov_Mina_1996 a răspuns (pentru Λndrei):

Mersi mult! chiar m-ai ajutat big grin

| Λndrei a răspuns (pentru Ivanov_Mina_1996):

Cu placere big grin

| FrumoasaTa a răspuns:

Dezactiveaza

| alexandruth a răspuns:

Extensia din browser trebuie dezinstalata.winking

| eaglewatch01 a răspuns:

Dezinstaleaza toate motoarele de cautare pe care le ai si instaleaza firefox.Tu ai o multime de toolbar-uri instalate, probabil si motoare de cautare si se bat cap in cap.

Răspuns utilizator avertizat
| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Extensiile sunt de vina (unelte-suplimente-extentii si de stergi )

| reysp a răspuns:

Scrie in bara sus about:config acolo unde zice cauta scrie browser.newtab.url acolo dai clic dreapta modificare si pui about:newtab sau http://www.google.ro

| TheMargean a răspuns (pentru reysp):

Foarte folositor raspunsul tau! Pe mine unul m-a ajutat foarte mult! Sanatate, si numai bine!

| drmagus a răspuns (pentru reysp):

F corect si precis

| sqrtnoshoot a răspuns:

Sfat : ia-ti chrome

| BuGz a răspuns (pentru sqrtnoshoot):

Pe bune omul te intreaba ceva si tu trebuie sa raspunzi poate nu ii place cromul spre exemmplu mie imi plaec opera fiecare cu preferintele sale