| JusTPauL a întrebat:

Am calculat amperii mai multor baterii de trotinete, iar majoritatea au între 250mah și 450/bucata.
Dacă bine fac calculul. Am împărțit 12. 800mah la 30 acumulatori cât are o baterie.
Ma întreb asa, oare de ce folosesc asa multe baterii cu amperaj mic? În loc sa folosească ceva baterii de 2000, 3000mah sa nu fie nevoie de 20-30 acumulatori?
Dacă în loc de 20-30 bucăți, pun 10 bucăți de 2000mAh, ar afecta cu ceva circuitul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Algo098 a răspuns:

Http://imgur.com/d17CzK4

| Bula a răspuns (pentru Algo098):

Foarte bine explicat, felicitari!
Pacat ca nu se pot include si imagini pe TPU.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ca utilizator nu ai ce face. Nu ai spațiu unde să le pui. Și dacă ai avea spațiu îngreunezi trotineta și ori se vor încinge bateriile, ori va scădea durata de viață a trotinetei. Apoi iese și din garanție.