| TheUltimaTeHack a întrebat:

De curand mi-am achizitionat niste baterii AAA reincarcabile(cu acumulatori) si vreau sa stiu daca mai trebuie formatate (sa le las la incarcat 12 ore de 3 ori)sau le incarc normal....Mentionez ca sunt varta de 800mAh.

Fundoi!:3

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Daca sunt li-ion, 12 ore, daca sunt ni-cadmiu, scrie pe ele, in orice caz 24 ore, sau 3 cicluri de 12 ore.

2 răspunsuri:
| MultiCore a răspuns:

Orice baterie nouă reîncărcabilă ar trebui formatată. Fie că este de laptop, smartphone sau AAA. Nu este obligatoriu, ci recomandat. Le face bine. laughing