| Peridava a întrebat:

Am citit pe un forum de fotografii ca se poate depista o fotografie care este prelucrata. Se vorbea ceva despr un pixel, dar nu am inteles nimic. Ma poate lamuri cineva cum se depisteaza? Babeste, va rog.

Răspuns Câştigător
| sereLOVE a răspuns:

Http://imageedited.com/ site-ul asta iti poate spune daca o imagine a fost editata bazat pe imagini foarte similare gasite pe internet care de multe ori ai fost pana si sterse. Daca iti spune ca a fost editata cu siguranta are dreptate dar daca nu sunt 50% sa fi fost si sa nu o fi gasit.In rest daca vrei sa stii daca o poza care nu a fost postata niciunde pe internet a fost prelucrata sunt metode mai complicate care se uita la nivelul de ''activitate'' a pixelilor care se petrece in locul editat.Era un site care s eocupa cu asta dar acum nu mai face: http://www.errorlevelanalysis.com/
Sper ca am putut ajuta.

| Peridava explică (pentru sereLOVE):

Mutumesc. Nu stiu de ce nu am notificare si am vazut abia acum raspunsul, cautind special.

| sereLOVE a răspuns (pentru Peridava):

Nu-i nimic, cu placere.