| Sawarekh a întrebat:

Am comandat un produs de pe Emag, am incercat pentru prima oara Easybox.
Intrebarea mea, se poate sa vin sa ridic produsul cu cateva zile mai tarziu?

Am avut o problema, si nu mai am bani sa achit, produsul ajunge maine...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe email ti-a venit unul in care scrie data si ora cand expira ridicarea. Dupa il trimit inapoi. Uneori scrie si pe SMS dar rar.

| darrio2007 a răspuns:

Poți ridica produsele din easybox la orice oră din zi și din noapte, în maximum 36 de ore de la momentul în care ești anunțat prin SMS, 72 de ore în cazul comenzilor livrate vineri sau 48 de ore pentru comenzile livrate sâmbătă. Excepție fac easybox-urile amplasate în centrele comerciale, al căror program coincide cu cel al centrului.

| darrio2007 a răspuns:

Atâta telenovelă doar ca sa ii spui nimic concludent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie ai cam 36h sa ridici coletul sau daca e vineri vreo 72h
daca nu il ridici se duce inapoi

| dullcat a răspuns:

Da, se poate, nu e obligatoriu in aceeasi zi.

| Wr3nch a răspuns:

Da, dar nu mult. maxim maine si poimaine il poti lua, dupa se trimite inapoi si se anuleaza comanda.

| Lioana a răspuns:

Ai maxim 2 zile sa-l ridici. Dupa aceea se intoarce la expeditor.

| Alex00615 a răspuns:

Odată cu ajunge la easybox ai 72 de ore să îl ridici

| 76843 a răspuns:

Nu peste cateva zile. Este un termen limita si pe mail ai primit informatia. Dupa data si ora expirarii se returneaza la Emag.