| radutzu23 a întrebat:

Am cumpărat o noua sursa pentru placa video EVGA GTX 480 nVIDIA și aceasta are doar 6+2(8pini) cablu de alimentare. Am conectat-o în slotul pciexpress x16 (primul), conectat cablul hdmi la placa și primesc mesajul "no signal". Sursa este njoy ayrus 500W are 2 rails de 12 V, însumate produc 30A. Treaba este ca placa video mai are un conector de 6 pini (nu am cablu de 6 pini).
Asta sa fie problema pentru care nu funcționează placa? O sa cumpar un adaptor cu conexiune molex la 6pini și îl voi conecta la unul dintre cablurile sursei.
Any idea? Cineva?
Pe site-ul oficial de la Nvidia, modelul EVGA gtx 480 la specificații spun ca îți trebuie o sursa cu 2 conectori de alimentare. 1x 6pini &1x 8pini. Nu unul sau altul. both.
A mai avut cineva problema asemănătoare?

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Pai e ca si cum pui o singura baterie in telecomanda si te astepti sa mearga. poti sa iti cumperi un adaptor da.

| radutzu23 explică:

Care este diferenta dintre adaptor pentru placa video 6 pini de tip molex și SATA? Pe care sa-l cumpăr?