| Angel977 a întrebat:

Am cumparat o tableta Surface rt si cand vreau sa descarc ceva din store imi zice ca nu se poate descarca pentru ca e prea slaba conexiunea la internet, desi internetul functioneaza fara nicio probema.Cum fac sa pot sa descarc aplicatii din store?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Masoara viteza reala a internetului, de la tableta.
Cu cat viteza de download si upload este mai mare (minim 10MBps) SI Ping-ul este mai mic (sub 15), cu atat merge internetul mai bine.
Daca download este sub 5MBps si/sau Ping este peste 30, atunci degeaba te chinui sa descarci ceva din Store (dar si de pe alte site-uri).

| Angel977 explică (pentru Bula):

Si cum masor viteza internetului? In windows explorer se descarca destul de repede filmele pe tableta iar pe pc merge chiar foarte repede netul.

| Bula a răspuns (pentru Angel977):

De exemplu, aici:
https://www.speedtest.net