| oldschoolrom a întrebat:

Am cumparat recent un casetofon care accepta si USB-ul, ca sa ascult melodii in format mp3 nu doar audio. Pana acum nu l-am folosit deoarece il tin la bunici, intrebarea mea este urmatoarea:
Daca pe stick am si filme si imagini si mp3-uri, le citese pe alea mp3 sau trebuie ca stick-ul sa contina doar melodii mp3?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca are alte tipuri de fisiere nu le va reda. Nu incurca cu nimic. Aparatul va reda doar ce recunoaste.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe casetofon trebuie sa fie scris undeva ce formaturi suporta. Daca nu spune-mi denumirea si modelul si le aflam. Daca ai instructiunile poti sa vezi si tu singur.

| Salontanul a răspuns (pentru oldschoolrom):

Da. Sistemul nu va putea reda altceva de cat formatul mp3.

| oldschoolrom explică (pentru Salontanul):

Nu ma inteles. Daca are ceva ca pe stick am si fisere (jpg, mpeg4 etc.) care nu sunt acceptate de aparat. Trebuie sa fie doar fisiere acceptate, adica mp3 pe usb ca sa porneasca sau pornesc cele mp3, care sunt recunoscute de aparat desi sunt si alte fisere?

| Salontanul a răspuns (pentru oldschoolrom):

Daca are alte tipuri de fisiere nu le va reda. Nu incurca cu nimic. Aparatul va reda doar ce recunoaste.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Multumesc pentru funda! Vreau sa-ti mai precizez ca muzica sa n-o pui in folder. Unele aparate n-o gasesc. Nu stiu cum e al tau. Poti sa incerci nu se intampla nimic.

| oldschoolrom explică (pentru Salontanul):

Cu placere. Cred ca la fiecare melodie trebuie sa le pun un numar in fata, 1, 2, 3 etc. ca sa mearga in ordine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa faci incercari. S-ar putea sa le ia dupa marime.

| horia2012 a răspuns:

Indiferent ce ai pe stick, sistemul va reproduce numai mp3. E posibil totusi ca sa reproduca si sunetul de la filme (daca e codat mp3).