| yomaxx a întrebat:

Am cumparat un sempron 145 2.8ghz si l-am overclokat la 4ghz cu voltajul stock.am placa video nvidia 8400gs ddr2. ce ar trebui sa fac? sa imi iau un phenom x4 sau o placa video buna?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Zi si ce sursa ai(putere, model, eficienta) si ce placa de baza ai, ca sa stim daca rezista chipsetul(conteaza si asta, nu numai socketul am3.

| florin1979 a răspuns (pentru sltlp):

Ai dreptate si cu sursa si cu placa de baza, insa eu i-am raspuns doar la treaba cu placa video si procesor. (cam ambele trebuind schimbate).

| florin1979 a răspuns:

Cam ambele ti-ar trtebui. placa video ca a ta am si eu si e slaba rau:( iar ca procesor am un Intel pentium 4 3, 00Ghz. nu face fata la jocurile noi. eu iti recomand asa ceva. (practic asta imi cumpar si eu luna viitoare) http://www.pcgarage.ro/......z-skt-am3/ si ca placa video asta http://www.pcgarage.ro/......b-192-bit/ ambele produse au un raport bun pret-calitate. sempronul care il ai este pe soclu am3 deci iti merge phenom-ul:)

| sltlp a răspuns (pentru florin1979):

Mai usor, odata ce e cu sempron, probabil ca are vreo pocnitoare de sursa!