| yomaxx a întrebat:

Salut.este bun un sempron 145 2.8ghz overclokat la 4.2ghz pentru jocuri? cu 4 gb ram ddr3 si nvidia 8400gs si placa de baza asrock n68gc-ucc?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu, deoarece celeronu overclockat are cache mic tare si se incalzeste, se incalzeste tare. Iar placa video e ceam mai ieftna placa video care inca se mai vinde de la nVIDIA. Ramul este foarte ieftin, astfel incat astazi cumperi 4gb ram ddr3 cu 120 lei

| Bogdanux a răspuns:

Frecventa e de vis, dar fiind single core, nu prea se va descurca in jocuri.Nici placa video nu e cine stie ce.In zilele noastre se cere minim dual core pentru jocurile astea mai noi.