| DarkyStar a întrebat:

Am cumparat un Sony Xperia Zl si de cand l`am aprins tot imi face un sunet ciudat in difuzor, ca un fel de scartait. Cand opresc muzica sau cand scriu un mesaj incepe iar sa faca urat si dupa 4 secunde se opreste sunetul acela. cv idei? straight face

Răspuns Câştigător
| Spector a răspuns:

Am doua variante:
Varianta 1: De cat timp l-ai cumparat? Daca de 30/31 de zile da un telefon la magazin si intreaba cum poti returna/schimba produsul. Spune-le ce problema ai la el.
Varianta 2: Il duci la un service de telefoane.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai ultimul soft?

| DarkyStar explică (pentru sltlp):

Da am luat ultimul soft. am sunat la un numar de pe site`u ala si mi s-a spus ca este normal sa bazaie asa de la soft. dar eu totusi nu cred ca e normal. straight face

| sltlp a răspuns:

Nu stiu cat e de suparator acelsunet la tine. Adevarul este ca toate telefoanele fac asa, insa sunetul trebuie sa nuse prea auda. Oeice difuzor cand este pornit face un sunet, iaracelsunet ramane pana ce e dezactivAt

| DarkyStar explică (pentru sltlp):

Deci cand deblochez telefonul face sunetu ala de deblocare cum e normal, si imd cum face acel sunet incepe sa bazaie ciudat. nu ca m`ar derenja da ma gandesc ca poate o fi stricat difuzoru sau cv la telefon. straight face

| sltlp a răspuns (pentru DarkyStar):

Deci daca zici ca e bazait, nu e normal. Insa daca e un fel de sasait(e greu de explicat in scris), e oarecum normal, numai ca teoreitc nu trebuia sa se prea auda. Deci daca e bazait, repet, poti incerca la garantie. De stricat oricum, nu are ce sa se strice din asta.

| DarkyStar explică (pentru sltlp):

Deci e un bazait care normal se aude la ori ce telefon dar la al meu se aude mai tare. incep sa ma obisnuiesc cu chestia asta. sau vad cum fac cu garantia. Mersii ori cum! ^_^

| alexandrupetrisor a răspuns:

Dul de unde la-ai cmp...