| DoctorUtoniu a întrebat:

Am cumparat un wireless. L-am instalat cat am stiu si vad ca netul merge, dar am reinstalat win pe laptpop si nu stiu cum sa m-a conectez la wireless.
PS: Care e treaba cu modemul nu se " misca " bine wireless si daca am net prin cablu direct? Am wireless TP-LINK TL-WR841N
Rog ajutor!

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Depinde de unde ai internet, dar in principiu este la fel. Ai firul cu sursa de net o introduci in locasul de mufa rj45 nimit WAN. Intrii pe logintplink.net, user admin, pass admin, wlan setup, dai un nume/pass next, next, s-ar putea sa se restarteze routerul. La urma cauti reteaua pe laptop.

| DoctorUtoniu explică (pentru AgathaRo):

Nu stiu daca am asa ceva. Se poate gasi si pe net?