| ClickOn a întrebat:

Am curatat astazi sursa la pc pentru ca facea zgomot dar cand am pus-o la loc si am apriins calculatorul face acelasi zgomot asurzitor. Credeti ca ar trebui sa o schimb? Ce sursa mi-ati recomanda pana in 150 lei? Momentan am o sursa de la delux de 450 w

2 răspunsuri:
| stef07 a răspuns:

Sall.si eu am avut aceeasi problema! nu trebuie schimbata!
Iti iei de la magazin sau dac ai putin ulei cu o seringa si de la culerul sursei(ventilatorul) are un actipild cv si il inlaturi putin si pui acolo pana se umple! dar nu ff exagerat apoi lipesti inapoi! dar ulei nu de gatit, ulei pentru piese! sper sa-ti fie de folos si raspunde-mi daca merge.te salut

| Alexutzu1607 a răspuns:

E posibil ca motorasul de la placa video sa faca asa, scoate-i usa aceea ca sa poti vedea de unde vine sunetulwinking daca nu gasesti, e sigur de la placa video asa am patit si eu