| LasleaIoan1972 a întrebat:

Am dat pe windows 10 resetare am oprit resetarea si am ramas fara datele din partitia secundara adica,,D,, este un ssd nvme, exista vreo cale sa recuperez datele? Am incercat cu cateva programe dar nu vad nimic din ce era inainte

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Da, ar putea fi recuperate datele, daca nu ai pus alta informatie peste cea existenta, care nu se vede momentan pe SSD.
Atunci cand resetezi un sistem de operare sau faci update la Bios, aceste operatiuni nu trebuie intrerupte! (cu exceptia cazurilor accidentale - se ia curentul, se descarca brusc bateria).
Evident ca ai nevoie de utilitare, dar e important sa stii si cum sa le folosesti. Banuiesc ca ai incercat Recuva, dar poti testa si cu DiskDigger (gratuit) sau softul de la EASEUS (Data Recovery) ori cel precum PC Inspector File Recovery (si mai sunt cateva).
Daca nu te descurci, apelezi la persoane care au cunostinte IT sau il duci in service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai facut asta daca nu te superi?

| LasleaIoan1972 explică (pentru anonim_4396):

Am dezinstalat un program a cerut restart a intrat in windows reset si mergea f greu