| gabibt a întrebat:

Am dat peste o cana cu ceai si a curs tot pe masa... aveam telefonul chiar langa.
A ajuns apa la el si cateva picaturi chiar deasupra (adica pe butoane).
Am scos bateria si am incercat sa usuc toate componentele, apoi l-am pornit si am constatat ca nu pot forma codul PIN... butoanele au luat-o razna
L-am pus intr-un bol cu orez (pentru. a scoate umiditatea) si acum astept sa vad ce iese...

Va rog ajutati-ma cu un sfat!

3 răspunsuri:
| gabibt explică:

Eu am pus gura pe butoanele lui si am suflat puternic de cateva ori
plus ca am dat cu feonul

| catalina9494 a răspuns:

Eu am patit la fel si l-am pus pe calorifer am scos bateria tot butoanele loau razna si m-am dus la oameni care repara telefoane si mi-au facut telefonul nou nout

| Tanya94 a răspuns:

Eu de exemplu cind am patit-o cam asa am uscat totul cu uscatorul pentru maini, ptk eram la scoala. Citeva ore nu se auzea telefonul si nici nu vibra sh nici butoanele nu lucrau insa l-m mai uscat si acum lucreaza perfect. nu stiu. tu cum l-ai uscat?