| midnight12 a întrebat:

Am dat sa scanez pc`ul iar dupa ce a scanat mi-a zis sa dau restart, am dat, apoi a scanat la bootare, a mai gasit niste virusi si i`a sters iar cand am aprins pc`ul nu mai aveam nimic pe ecran si toate cookurile erau sterse si brushurile din ps, si setarile de id de pe mess [fontul, salvarea arhivelor, idle etc]. am stins pc, iar de dimineata cand l`am aprins iar numai aveam nimic pe ecran
am avast 6
unde sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| iiKido a răspuns:

Inseamna ca,toate programele, itemele, stuffurile erau virusate.Virusul cred ca a fost unu Trojan, de a actionat asa super puternic.Asa ca Avast 6 si-a facut datoria big grin.A sters tot "explorer.exe"Reinstaleaza-ti windowusu-l.

4 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Posibil să fi avut viruşi care au infectat acele fişiere, reinstalează programele afectate, nu prea ai ce face, doar dacă vrei să rişti şi să restaurezi fişierele avariate şi mutate în carantină de antivirus, le poţi restaura din meniul "Virus chest", desi nu este indicat.

| midnight12 explică:

Am windows 7 ultimate (de 1 an si ceva)

| midnight12 explică:

Da era trojan
da era explorer.exe infectat
am reinstalat windowsu...

| AkexD a răspuns:

Probabil ti-a sters si din fisierele diferitelor programe.
Sunt dese momentele in care parti intr-un program sunt gasite drept virusi.bafta>big grin