| alin_9439 a întrebat:

Sal TPU am nev urgenta de ajutor am un laptop Toshiba nou nout cam de 2 luni si mi-am bagat win 7 toate bune si frumoase scanam cam din saptamana in saptamana si nu am virusi (avast) ieri am fost plecat apoi cand am venit am aprins leptotpu am scanat si nu am gasit nimic azi cand l-am aprins mi-sa blokat si imi aparea cerculetu in loc de sageata dela mouse si nu puteam face nimic l-am stins si l-am aprins a inceput sa imi mearga dupa 30 min mi sa bokat iar si imi tot face asa si nu stiu dc ca vriusi nu am laptopul e nou si bun e Toshiba c85512z si nu i-am facut nimic rau ce pot face funda adresa mea de mess e alin_micut

5 răspunsuri:
| Rockerul23 a răspuns:

Poate se incalzeste prea tare, incearca sa iei un cooler pentru laptop.

| Rockerul23 a răspuns:

Nu conteaza daca e nou sau nu.
tot se incalzeste.

| alin_9439 explică:

Hai frate creca gulmesti cum am zis laptopul e nou nout si ma p** pe ea gramatica ca nu e de mine si ma enerveaza omaneni care atrag atentia in legatura cu asta deparca ei nu gresesclaughing

| CleverAdvisor a răspuns:

Probabil de la temperatura.
Download Coretemp( monitorizeaza temperatura).
Ai grija sa nu iti ia foc gramatica.(Jk laptopul)

| Codrin_Vicu_1987 a răspuns:

Poti incerca 4 chestii:
1.mai stergi de pe C ca sa ai macar 2 gb liberi
2. reinstaleazati windowsu(metoda cea mai sigura dar incearcale si pe celelalte)
3.incearca un tune-up utilites(e un program care la 7 zile iti face un fel de repair la windowsa adica iti gaseste probleme de windows)
4. poate ai un program care ruleaza in uderground