| alexutzu1230 a întrebat:

Am deschis din greseala o poza (pe care mi-a trimis-o cineva pe skype) cu Adobe render. Si acum toate chestiile care le aveam e desktop se deschid cu Adobe render. Ce sa fac sa le fac inapoi?

3 răspunsuri:
| alexutzu1230 explică:

Adobe reader *

| FlorinBulgaru a răspuns:

Dăi click dreapta pe icon-ul cu poza, dai "Open With" și jos ai "Choose default program..." Dacă nu e la "Recommended Programs" apasă pe "Other Programs", acolo sunt afișate mai multe programe, dacă nu-l găsești ai jos în colțul din dreapta butonul "Browse..." și-ți alegi programul cu care vrei tu să deschizi o imagine.

| DarkillerPT a răspuns:

Pai...:
1. Mergi pe desktop la o poza care se deschide cu Adobe
2. Dai click dreapta pe ea si alegi Open With
3. Dai pe Choose Default Program...
4. Sus le vei avea pe cele recomandate de Windows. Alege-l pe cel cu care ai deschis pana acum (de obicei e Windows Photo Viewer)