| Digital112 a întrebat:

Am desfacut tastatura si nu mai merge, se aprinde 1 bec verde, am dat si restart la pc si degeaba cum o repar? acu scriu dp cea virtuala

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Se prea poate, in general se crapa carcasa, dar se poate sa se fi rupt si vreun fir. Stiu din proprie experienta cand faci asa ceva ca se strica de tot (in cele mai multe din cazuri) si mai bine iti iei alta.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Se aprinde continuu indiferent de ce apesi? Poate ai miscat vreun fir ceva, depinde cum ai desfacut-o/facut-o la loc. Daca ai pus toate butoanele/firele corect n-ar trebui sa aiba nimic in neregula. Daca se tot aprinde un buton continuu, scoate-o si reintrodu-o in ps2/usb. Daca nici asa nu merge, incearca sa iei alta.Decat sa te chinui sa o repari, mai ales daca e una mai ieftina, incearca sa-ti cumperi alta.

| Digital112 explică (pentru CM7YRE):

Am lovit-o de pereti, inainte, are ceva?

| Digital112 explică (pentru CM7YRE):

Nu e rupt nici 1 fir si nici crapata, am dat 300lei

| CM7YRE a răspuns (pentru Digital112):

La banii astia sigur ai/ai avut garantie ceva, du-o la garantie daca mai ai asa ceva.

| CM7YRE a răspuns (pentru Digital112):

Se prea poate, in general se crapa carcasa, dar se poate sa se fi rupt si vreun fir. Stiu din proprie experienta cand faci asa ceva ca se strica de tot (in cele mai multe din cazuri) si mai bine iti iei alta.

| Digital112 explică:

Am vaut ca daca o lovesc uneori merge