| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la laptop,nu imi mai merge tastatura,merge mouse-ul, tot, dar nu merge tastatura. Daca incerc sa scriu oriunde,pe mess, Facebook, word nu scrie..am dat si restart l-am si inchis, dar degeaba..Va rog ce trebuie sa fac? De la ce oare sa fie? (Tastatura virtuala din stare, accesories merge.) astept un raspuns va rog frumos. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Porneste-l si intra in BIOS. Daca in BIOS merge, problema este de la Windows, daca nu merge, e 'moarta'.

5 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Ai varsat ceva pe tastatura? Nu-ti merge nici o tasta?
Daca intr-adevar tastatura este defecta ai doua cai de urmat:
1. tastatura USB
2. schimbat tastatura laptop-ului

| Rishi2347 a răspuns (pentru Kattan):

Nu am varsat nimic, din senin asa cand l-am deschis..Nu merge nicio tasta, am dat si restart l-am si inchis dar degeaba. poate isi revine de la sine, altceva ce sa aiba?

Răspuns utilizator avertizat
| Kattan a răspuns (pentru Rishi2347):

Porneste-l si intra in BIOS. Daca in BIOS merge, problema este de la Windows, daca nu merge, e 'moarta'.

| Mihai_Suciu_1998 a răspuns:

Sall. Am si eu aceeasi problema. Intra in meniul START, apasa pe ALL PROGRAMS, apoi ACCESSORIES, apoi ACCESSIBILITY, apoi ON-SCREEN KEYBOARD. Apare tastatura virtual. Bafta!

| Rishi2347 a răspuns (pentru Mihai_Suciu_1998):

Imi merge asta.Dar cum fac sa-mi mearga tastatura de la laptop..aia nu merge.