| Maj3stic a întrebat:

Am dezinstalat avast si am instalat eset nod 32 antivirus 6 mi.a gasit ceva virusi in pc si mi.a bagat in carantina si nu stiu cum sa fac sa.i sterg definitiv din calculator sau chiar sa.i stearga antivirusul in timpul scanarii acestuia? cum sa procedez nu prea stiu cum sa il folosesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deschide programul antivirus, intra in Tools/Quarantine, da clic dreapta pe virus si Delete from Quarantine.

| oldschool207 a răspuns:

Iti recomand avast e mult mai bun si fa si tu rost de o licenta e 1$.

| SorinELoo7 a răspuns (pentru oldschool207):

Nu cred ca Avast este cel mai bun, eu folosesc ESET Smart Security si nu am niciun virus (un antivirus mult mai bun este kaspersky). Uite un top 10 sau si mai mult al antivirusilor http://goo.gl/e1K6Ts (pana si AVG-ul sta mai bine ecat Avast-ul).

| oldschool207 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Nu am spus ca Avast e cel mai bun, am spus ca Avastul este mai bun decat NOD32, eu folosesc Avast am licenta si este destul de eficient.

| bogddy25 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Nu cel mai bun este avg2013 este printe cele mai bune si este pentru 30 zile dar nu ai probleme cu virusi.