| vladmuresan1996 a întrebat:

Am dezinstalat internet explorer pentru ca sa-mi descarc si sa instalez o versiune mai noua si cand vreau sa il instalez imi spune ca nu este compatibil cu sistemul meu, asa imi zice de oriunde as descarca. Ce pot sa fac? Dau funda

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Depinde ce sistem de operare ai si ce versiune de Internet Explorer vrei sa instalezi. Unele sunt compatibile doar cu anumite sisteme de operare, nu cu toate.

| horia2012 a răspuns:

Niciodata nu se dezinstaleaza internet explorer, chiar daca nu-l folosesti. Il poti dezactiva, dar nu dezinstala. Daca vrei sa instalezi o varianta mai noua, o cauti functie de ce Windows 7 (simplu sau W7 SP1) si pe cat e Windows-ul (32 sau 64 biti).
Descarci varianta noua si o instalezi "peste" IE pe care il ai. Acum ori instalezi din nou W7 ori il repari si pana una alta folosesti alt browser.

| GabiMihai08 a răspuns:

Mai bine ii faceai direct un update, si nu mai aveai nici-o problema. Ce windows ai?

| vladmuresan1996 explică:

Am Windows 7.

| vladmuresan1996 explică:

Am Windows 7. M-am gandit si la update dar cand deschideam browser-ul mergea doar 10 secunde pana deschideam o pagina web si apoi se inchidea si de aceea m-am gandit sa-l dezinstalez si acum nu-l mai pot instala.