| alexandrapoiana a întrebat:

Am doua calculatoare legate la net printr-un router. La calculatorul principal, unde e legat si routerul e ok. La celalalt insa, nu ma mai pot conecta la net, cred ca am sters ceva din greseala, fiindca nu imi mai apare iconita de la Local Area pe bara de start. Cum sa fac sa reconectez si acel calculator la internet?

Răspuns Câştigător
| ionika a răspuns:

Cheama pe cineva care se pricepe la calculatoare.Nu face tu dupa sfatul cuiva deoarece poate fi gresit, si il poti strica.Eu nu sunt specialista in asa ceva si te sfatuiesc sa chemi un om care se pricepe.Pa,pa.Sucees.

1 răspuns:
| Dominicc a răspuns:

Routeru are un chit de instalare. instaleaza ala launu din calculatoare. normal. la ala mai apropiat de router. apoi trage modemu din priza. apoi baga; l iar. daca ai modem si routeru. cand si'a revenit modemu (coneziune, semnal.etc) baga si routeru. ar trebui sa mearga. uneori se incurca in ip-uri si se blocheaza.