| anonim_4396 a întrebat:

Am Facebook din 2013, am primit de-a lungul anilor cereri de prietenie dar nu am mulți prieteni pentru ca nu am acceptat de la oricine.
Iar acum de un an cam asa,nu am mai postat nimic nou și intram strict cât sa ma uit la anunțuri și nu știu ce s-a întâmplat.dar brusc au început sa îmi vina zeci și sute de cereri de prietenie.
Persoanele sunt de prin zona mea,de pe lângă zona mea ( nu ii cunosc personal) deci nu conturi fake,sau conturi dubioase. Oameni normali.

A mai pățit cineva asta în perioada asta? Se poate sa se fi întâmplat ceva?
Ca mie una nu imi arata sa mi se fi spart contul, nu îmi e distribuit nimic ne la locul lui pe profil, nu am mesaje dubioase primite sau trimise de către mine.

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Poate ca nu ai mai fost atenta la cereri si ti-au dat mai multi accept de-a lungul anilor

| Freya1 a răspuns (pentru aditimus):

Nu.Ca primesc cerere pe care sa o accept sau refuz.Deci nu imi arata ca mi-a acceptat nu știu cine.

| Dismally a răspuns:

Eu am patit cu conturile dubioase, am inceput sa primesc la un moment dat o gramada de cereri de la conturi din alte tari, de prin Asia, Africa etc. nu stiu de ce si cum. Unii mi-au scris si erau super dubiosi asa ca i-am blocat pe toti iar de atunci ma uit mai bine, nu mai accept orice cerere primita big grin

| Freya1 a răspuns (pentru Dismally):

Eu și acum șterg la greu, ca nu prea am de ce sa accept având în vedere ca nu ii cunosc și nu am de ce sa ii țin în lista.

| Dismally a răspuns (pentru Freya1):

Le sterg si eu de acum doar ca nu mai primesc ca atunci, s-au potolit big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ți-e teamă că ți s-a spart contul?

Oricum cineva dacă îți trimite cerere și ție ți se pare ciudat, nu accepți. Ba chiar poți să-ți activezi treaba aia la Facebook să ai contul pe private sau să nu-ți poată trimite nimeni cerere.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te gândești ca poate s-a întâmplat. ceva, a distribuit cineva de pe contul meu ceva cuiva ca altfel nu îmi explic ce e cu fluxul asta mare de persoane dintr-o data.
Dar am verificat email, Facebook tot și pare în regula.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Ar trebui să fie în regulă. Dar poate mai poți verifica mai în amănunt, să fii sigură.
Dar schimbă-ți parola.