| anonim_4396 a întrebat:

Am facut cea mai mare prostie am reinstalat windowsu din nou dar imi mai apar toate programele tot in C (si windowsu care l-am instalat imi da programele in D ) si cand deschid calculatorul imi apare sus Windows 1
Windows 2 (si ma pune care sa il aleg ca sa intru) spuneti-mi ce trebuie sa fac...

3 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Atunci cand l-ai instalat ai dat upgrade. trebuia sa selectezi custom.
ca sa nu te mai intrebe la boot ce OS vrei: run -> msconfig -> boot -> selecteaza windows-ul vechi si dai "delete" -> apply -> ok

| tteo92 a răspuns:

Salut!
iti apare windows1, windows2, pentru ca ai instalat windows-ul peste cel anterior.
La instalare trebuie formatata partitia `C` si daca vrei si celalalpte partitii, doar ca o sa pierzi tot ce ai pe ele.
Ca sa scapi de un windows, trebuie sa faci asa > mergi in bara de start, click run, si scrie `msconfig` (enter) apoi dai click pe ` boot.ini` click pe `Check all boot paths` apoi o sa iti apara ca ai doua windows-uri, dai click ok, si stergi, apoi o sa ramai doar cu unu.
Bafta!

| razvansimy15 a răspuns:

Am skapat de windows 2 man dar acum imi mai da niste programe de la windows 2 si nu merg sterse...