| GulDan a întrebat:

Cred ca n-am reinstalat windowsu cum trebuie deoarece cand deschid PC-u cand apar imaginile etc. apare la faza aia cu negru Windows 7 de 2 ori si probabil e windowsu vechi? sau ce se intampla..si mi-am mai dat seama ca cpu usage e pe la 30-40% si acu 2 zile l-am reinstalat.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu l-ai instalat bine.Nu trebuie sa apara de 2 ori. Instaleaza-l prin bootare. Din BIOS faci setarile (ordinea de bootare)
first boot device-CD
second boot device-HDD
Save and Exit.
bagi DVD si o sa-ti apara o sa-ti apara
o propozitie "press any key."
incepi instalarea si cand ajungi la partitii, stergi si formatezi partita C.

| GulDan explică (pentru horia2012):

Asa am reinstalat windowsul in bios dar second boot device nu am vazut, am vazut doar Boot feature ceva genu si apareau 1dn, 2dr, si 3 ..si am setat la primul cd- si restul era sata si flopy.

| horia2012 a răspuns (pentru GulDan):

Ai mai instalat acelasi sistem de pe acelasi CD? Ceva ai gresit. Prin stergerea si formatarea partitiei de instalare (C) se sterge absolut tot de pe partitia respectiva. Daca ai putea sa faci o fotografie cu telefonul la BIOS, la boot features si sa o pui aici: si sa-mi dai link-ul, daca ai timp.
http://postimage.org/
Sau reia instalarea.

| GulDan explică (pentru horia2012):

Ok maine voi face o poza acum is pe alt pc.

| GulDan explică (pentru horia2012):

Http://postimg.org/image/iwdd2nokv/2423921b/ De fapt asa apare cand dau la boot setting 1)Boot defice propiety, 2)Boot seting configuration si 3)Security si la Boot device propiety apare asa: 1st e CD, 2nd SATA si 3rd FLOPPY

| horia2012 a răspuns (pentru GulDan):

E bine asa cum ai setat. Reia instalarea si alegi "custom-advanced"
nu "upgrade" si la partitii, stergi si formatezi C.