| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema serioasa, totul a inceput asa : eu si prietena mea cea mai buna eram foarte bune prietene, dar o fata noua a facut-o pe prietena mea sa nu mai stea cu mine, dandu-i mai mult ei atentie, eu am facut o prostie si i-am intrat pe parola de la mess a prietenei mele si "m-am certat" cu noua fata, peste mult timp a venit o excursie, prietena mea cea mai buna mi-a promis ca sta cu mine si cu noua fata, dar s-a dus in alt grup, si noua fata s-a dus in altul, eu ramanand pe dinafara. Pana la urma s-a aflat faza cu parola, eu m-am impacat cu prietena mea cea mai buna CU Greu, pana intr-un moment dat cand, fiind invitata la ziua ei de nastere de-abia m-a bagat in seama, apoi a invitat o fata din grupul de la excursie ( cel in care dorea ea sa stea ) si a chemat-o pe la ea pe acasa, apoi a chemat pe la ea pe acasa si noua fata, iar eu cand am intrebat-o a zis ca nu are timp sa ma ia pe la ea. Am observat ca sa se poarta mereu! ce sa fac? VA ROOOOG AJUTATI-MA.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Esti geloasa! Va trebui sa te impaci cu gandul ca prietena ta mai are si alte prietene si s-o imparti cu ele, fara sa le denigrezi in fata ei! O prietenie adevarata este greu de tinut!

| BAliinuShaa a răspuns:

Eu zic sa lasi lucrurile sa se mai linisteasca`winking
Stiu ca e prietena ta cea mai buna dar zic sa mai faci si tu o pauza sa iti faci alte prietene si pana la urma ea isi va da seama cine ii sunt prieteni adevarati si cine nu.
Si atunci tu alegi daca vrei sa te mai impaci cu ea sau iti este bine in noul tau grup.
Alta idee nu am. daca vrei poti sa te duci la ea si sa o rogi sa fiti ca inainte sa nu mai intervina nimic si nu stiu ce straight face
Dar e cam banal straight face
Eu zic ca nu ti-a fost asa buna prietena daca te-a lasat pentru altele.prima idee zic ca este cea mmai potrivita pana se mai linistesc lucrurile.
Sper sa faci alegeri bune happy
Succes :*

| Silviaa a răspuns:

Deci asta mi s`a intamplat si mie acum 4 ani eu cu ioana o fata era nedespartite dar de cand ani cealalta fata a intrat si ea in grupul nostru ioann isi petrece mai mult timp cu ea! merg una la lata si pe mine nu ma invita sau ies afara fara mine dar m-am obisnui si! Un sfat pentru tine intr-o zi invit-o pe prietena ta la o plimbare si incerca sa vb cu dansa.>! Sa no bagi in seama sau sa te imprietenesti cu altcineva n-ar fi o solutie ca dupa sar supara pe tine ca nu mai stai c u ea dar cred ca ar trebui sa lasi sa vina totul de la sine succes.:* aa si incearca sa te imprietenesti si tu cu acea fata.>! poate va intelegeti sper ca tiam fost de ajutor multi pupicii:*:*:*Sau poate ea sa folosit de tine pentru ca nu avea pe altcineva...