| king5151 a întrebat:

Am facut un card de credit raiffaisen, si vreau sa ma loghez in aplicatia lor, dar imi cere un nume de utilizator si pin. PIN-ul il am, dar numele de utilizator cum il pot afla?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pin-ul de la cardul bancar nu este acelasi cu password-ul de la logarea in banca, online.
ca sa intri la banca online ai nevoie sa depui o cerere la banca ca doresti Banking Online activation si ei iti doar da access si un ID si parola provizorie, pe care tu o schimbi prima oara cand intri in banca online.
retine: pinul cardului nu este acelasi lucru cu parola contului bancar online

| YoNuuT a răspuns:

Salut. Ca sa poți folosi aplicația trebuie sa te duci la banca... Acolo o sa îți creeze un cont, apoi poți folosi aplicația.

| king5151 explică (pentru YoNuuT):

Adica dupa ce am facut card-ul tot la banca, trebuie sa merg iar sa mi l activeze, nu?laughing

| suntserios a răspuns (pentru king5151):

Confunzi cardul cu accesul la internet banking. Cardul e una, aplicația e alta

| YoNuuT a răspuns:

King5151. Te referi la Raiffeisen mobile?

| king5151 explică (pentru YoNuuT):

Smart Mobile, da.

| YoNuuT a răspuns (pentru king5151):

Poți suna la *2000 și vorbești cu cei de la banca. Dar îți spun 100% ca trebuie sa mergi la banca sa spui ca vrei sa îți faci aplicația smart mobile. Într-un sfert de ora ți-l fac aia.