| teclado a întrebat:

Am făcut upgrade la Ubuntu 22.10
acum dacă las laptop-ul ne folosit timp de 2 minute
se da luminozitatea display-ului la jumătate si nu am găsit de unde să pot să aleg setez reglez să nu mai scadă luminozitatea ecranului

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Vezi aici:

https://help.ubuntu.com/stable/ubuntu-help/display-brightness.html.en

Asa, off-topic: in Iulie 2023 Ubuntu 22.10 iese din suport. Ori te muti pe 23.04 ori mai degraba instalezi Ubuntu 22.04 LTS si daca totul merge bine stai linistit pana in 2027, nu schimbi OS-ul la 9 luni.

Răspuns utilizator avertizat
| Regiii a răspuns:

Intri în setări, dai la search și scrii în bara "Luminozitate adaptabila" și oprești opțiunea asta.

| teclado explică (pentru Regiii):

Engleza

| teclado explică (pentru Regiii):

Nu exista asa ceva fa-mi un print screen nu inventa de la tine
fa o poza da-mi link-ul sa vad ca exista asa ceva