| ALEXXSS a întrebat:

Am gasit o unitate pc si are toate piesele in ea...se aprinde merg ledurile si ventilatoarele se aprinde si monitorul dar ramane poza cu HP blocata si comenzile esc pt menu etc...problema e ca nu merge tastatyra, nu se aprind nici becurile...n.am incercat cu alta tadtatura.e de la pc sau?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

In primul rand mai multe detalii despre pc. placa de baza / video si procesor.

Restezi biosul! ..scoti bateria dupa placa de baza! Dar inainte e asta pc-ul trebuie sa fie scos din priza ( sa opresti alimentarea cu curent )
Tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=ZHj08_WXf1E

1 răspuns:
| vladionut94 a răspuns:

Incearca sa dai tab sa vezi daca nu dispare imaginea cu HP sau incearca sa scoti rami sau procesoru sau dai un reset de cmos sau bios