| Zalenko a întrebat:

Am gasit prin casa o cartela veche de la Lycamobile, daca o bag in telefon si o reincarc o pot folosi?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu deoarece cartela sa demagnetizat si telefonul nu o mai recunoaste, poti cumpara alta

| Catrice a răspuns:

Dacă e mai veche de un an e naspa

Răspuns utilizator avertizat
| petrisor23 a răspuns:

"În mod normal, îţi vom păstra numărul pentru 127 zile, dacă nu utilizezi serviciul nostru. Cu toate acestea, îţi poţi păstra numărul Lyca Mobile pentru o perioadă de până la 1 an fără a folosi serviciul nostru. Formează *139*9999# de pe numărul Lyca Mobile şi urmează instrucţiunile de pe ecran. Te rugăm să iei la cunoştinţa faptul că va exista o taxă anuală fixă de 5€ care va fi dedusă din soldul contului tău."
https://www.lycamobile.ro/ro/help/faq/

| katin a răspuns:

Cat de veche? S-ar putea sa fie dezactivata.
Pune-o intr-un telefon si vezi daca o recunoaste. Daca nu, nu mai poti face nimic cu ea.
Si asta e valabil pentru orice cartela din orice retea.

Răspuns utilizator avertizat
| katin a răspuns (pentru Zalenko):

Nu mai ai ce reactiva. Cauta alta.