| N1GHTMAR3 a întrebat:

Am gasit un pc cu Procesorul tongueentium(R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80 GHz, Memorie RAM : 2GB, Sistem 64 bit.
Cam ce windows ar trebui sa-i instalez ca sa ruleze fara sa mearga incet si sa nu sacadeze programele si jocurile pe el?
Astept raspunsurie voastre! Multumesc! happy

9 răspunsuri:
| ChristianXLX a răspuns:

7 ultimate.

| N1GHTMAR3 explică (pentru ChristianXLX):

Dar daca as instala XP?

| ChristianXLX a răspuns (pentru N1GHTMAR3):

Poti sa instalezi si xp dar iti recomand o versiune de windows 7

| N1GHTMAR3 explică (pentru ChristianXLX):

Ok,merci,dar nu stii ceva program ce face pc-ul sa mearga mai bine ca si cu 4 gb ram, chestii din alea?

| ChristianXLX a răspuns (pentru N1GHTMAR3):

Stai asa ca nu prea inteleg tu ai 2 gb de program sa iti mearga bine cu 4 gB? eu in pc de ex am o placuta de 4 gb si imi mergea excelent, si am citit si pe foruuri recente ca windows 7 nu se compara cu xp cand vine vorba de jocuri adica xp accepta orice jocuri pe cand 7 nu, dar pe 7 ai si mai multe facilitati si etc, sa mearga mai repede ai putea sa intrii in notepat
sa scrii mystring=(800000000) si apoi sa dai save as si sa scrii de ex : ram.vbs dar sa aiba.vbs si il salvezi pe ecran si cand dai dublu click pe el o sa iti mearga totul mai repede, adica iti intra instant in foldere etc.

| N1GHTMAR3 explică (pentru ChristianXLX):

Pai eu doresc sa mearga orice joc fara sa sacadeze, si sa imi mearga bine si alte programe repede, sa nu intarzie pornirea, etc.

| N1GHTMAR3 explică (pentru ChristianXLX):

Deci pentru jocuri ar fi bun windows XP?

| N1GHTMAR3 explică (pentru ChristianXLX):

La Pc-ul asta nu mi-ar suporta win 8, 1? Nu?

| ChristianXLX a răspuns (pentru N1GHTMAR3):

Recomand 7 ultimate happy folosesc si nu duc lipsa de nimic, sacadatu in jocuri nu tine de tipul sistemului de operare, ci de componentele pc-ului tau, doar nu vrei sa joci cu placa video Intel sa zicem de 1 gb pe 32 de gb watch dogs, ...adica pana mea nu o sa existe niciodata asa ceva...