| TPUSilviu a întrebat:

Am imagini de peste 20MB, si nu stiu cu ce sa le deschid, deoarece cu photo windows nu pot.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

IrfanView.

| DryIce a răspuns:

Eu in windows photo viewer am deschis un jpeg de a0 (9933 pixels x 14043 pixels [800 mb]) in 10 secunde cu un i7 cpu. La un dual core a stat 1 ora sa deschida. Conteaza foarte mult procesorul aici si ramii. Practic un fototapet de 2m inaltime real trebuie cca 14gb rami sa deschida. It's complicated. Dar daca iei cpu puternic poti deschide orice.