| justFORone a întrebat:

Am imprimanta Canon Pixma MP 130 si azi cand am vrut sa imprimez ceva mi-a aparut de display mesajul: "The waste ink absorber is almost full". Ce as putea face (pentru ca nu ma lasa sa execut nicio actiune)?

Răspuns Câştigător
| TraficantDeVise10 a răspuns:

Poti repara problema din 6 pasi

1.Stinge imprimanta
2. Tine apasat butonul "Resume", apoi tine apasat si butonul de pornire(amandoua de-odata).
3. Tine apasat in continuare butonul de pornire si elibereaza butonul "Resume".
4. Apasati "Resume" de doua ori.
5.Cand indicatorul lumineaza normal(echilibrat), apasati "Resume" de trei ori, pana indicatorul va indica cu culoarea portocalie.
6. Apasati butonul de pornire, pentru a seta data.

Succes!(fundita?)