| OpreaSimonaAlina a întrebat:

Am o imprimanta Canon Inkjet PIXMA iP1000 iar de cateva zile nu mai pot sa printez nimic. La inceput nu scotea culorile normal, de cele mai multe ori ieseau mov imaginile. Am schimbat cartusele si cel colorat si cel negru si si-a revenit o perioada. Acum insa daca vreau sa printez scrie: "The waste ink absorber is full. Contact the service center for replacament of the waste ink absorber." Imi poate explica cineva ce se intampla? Mersi.

1 răspuns:
| piciul14 a răspuns:

Ai defectiuni cu imprimanta, problema ar fi scurgerea cartusului si trebuie sa mergi cu imprimanta la curatat deoarece sa scrs cam mult cartus si nu ii mai da voie sa traga cei de la service unde o duci stiu ce sa faca in cazu asta.