| Drobota_Daniel_1989 a întrebat:

Salut

Am cumparat recent un laptop de la HP si am o pb cu reteaua wi fi.
Toate device urile din casa se conecteaza ok la router indiferent de distanta insa laptop ul trebuie sa fie f aproape de router. Ce setari ar trebui sa fac la placa de retea daca am ce sa modific?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Nu prea, din cate stiu eu probabil e pe duca placuta de wifi, schimb-o ca nu e greu si nu cred sa fie nici scumpa.

3 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Schimba placa wifi de pe laptop.probabil are ceva.sau e mai slaba de fel.

| Drobota_Daniel_1989 explică (pentru blAster85):

Deci nu e nici o optiune care as putea sa o moodific sa ma ajute?

| Drobota_Daniel_1989 explică (pentru Drobota_Daniel_1989):

Am reinstalat driverele de la placa de retea si a mers

| blAster85 a răspuns (pentru Drobota_Daniel_1989):

Nu prea, din cate stiu eu probabil e pe duca placuta de wifi, schimb-o ca nu e greu si nu cred sa fie nici scumpa.