| Marius299 a întrebat:

Am incercat sa conectez un set de boxe 5.1 la un tv cu un cablu optic, boxele functioneaza de la alte surse (pc, telefon), cablul este nou, am incercat si cu jackuri, acelasi rezultat. Mentionez ca am setat si outputul din setarile tv-ului tot pe digital, dar nu se aude nici cel mai mic sunet. Cum pot sa rezolv? Multumesc

1 răspuns:
| Alina_Andreea_1987 a răspuns:

Salut. eu folosesc un home cinema Panasonic 5+1. daca sunt boxele clasice fara reciver, cumperi un adaptor. sa aiba la un capat mufa mama si la celalalt RCA. cu siguranta va merge. daca ai si reciver este suficient doar un cablu RCA rosu-alb care intra in reciver si la celalalt capat sa fie mufa jack 3.5mm clasic care intra in tv! si iarasi va merge! sper ca a fost de ajutor. in ambele situatii la mine merge