| YouMe a întrebat:

Hei! Cand imi conectez sistemul de boxele la laptop sau telefon reda un sunet de parca ar fi in pestera, si nu se aude vocea aproape deloc.Am incercat sa umblu pe la setari dar nimic pana acum. Ce ar trebui sa fac/caut?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Instaleaza sau reinstaleaza "HD Audio driver". Asta are setari audio din care poti face reglajele necesare.

| Arthiom a răspuns:

Pai sistemele audio au un buton care de obicei se numeste "treble", muta acel buton la maxim; dar presupun ca ai incercat asta deja. Daca nu a mers, iar in rest boxele functioneaza normal inseamna ca e o problema ori cu placa de sunet, ori mufa jack e defecta. Sau e posibil asa cum a zis si gageanu sa fie o porblema cu firul, iar daca nu cu o componenta interioara.

| ValiR a răspuns:

Salut,
Nu cred ca face contact bine, misca firele din aproape in aproape pana gasesti unde e buba, asta in cazul in care ai noroc sa fie de la fire.
Bafta!

| AnoNiM61999 a răspuns:

Dezactiveaza boxele de la leptop.Sa are vreau fir rupt sistemul.
winking